Pamiątki do prezentów

W trakcie ostatniej rozmowy z moją Przyjaciółką weszłyśmy w  dyskusję na temat prezentów na Komunie. Ot, jej Chrześniak ma w tym roku ten ważny dzień w życiu i coś już trzeba zacząć myśleć. W końcu takie wydatki musimy planować odpowiednio wcześniej, by nagle nie być ręką, w przysłowiowym, nocniku.


Obie uznałyśmy, że same pieniądze nie załatwiają sprawy. Wiadomo, młody by na pewno się cieszył, ale jaka jest pewność, że przeznaczy te "kilka" złotych na to co na prawdę chce lub potrzebuje? Czy nie rozwali na głupoty typu słodycze, kino? Chwilowe zachcianki? A może podzieli los pewnie niektórych z nas, których pieniądze z Komunii magicznie zniknęły. W końcu rodzice wiedzą lepiej na co powinniśmy je przeznaczyć np. na nowy telewizor w salonie. Rower już chyba nie jest tak popularny jak za naszych czasów. Teraz już bardziej quady, ale obie stwierdziłyśmy, że to jest prezent podobny do kupowania nagrobka. Boimy się tego typu sprzętów. Wymyśliłyśmy zupełnie inny pomysł, ale... on nadal nie jest pamiętką tego pierwszego dnia. Dlatego przejrzałyśmy internet i wpadłyśmy na stronę oferującą srebrne obrazki, w tym sakralne.  Motyw aniołka z napisem "Twój anioł stróż" wydał nam się świetną opcją na dopełnienie prezentu. Chociaż wcześniej takie rzeczy uważałam za zbędne i zastanawiałam się "kto to kupuje?" to teraz uważam, że jest to bardzo miłe - obdarować czymś, co ma przynieść szczęście, a do tego przypomni o jednym z ważniejszych wydarzeń religijnych.
Ciekawa jestem jakie jest Wasze zdane na ten temat?

3 komentarze:

  1. Muszę koniecznie wejść na tę stronę. Nie słyszałam o niej wcześniej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gdy moja siostra miała Komunię to do pieniędzy dołożyłam figurkę aniołka. Ma go cały czas przy łóżku :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Prześliczne są te obrazki, chętnie kupię taki wnuczce :)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz znaczy dla mnie bardzo wiele. Dziękuję ♥
Chętnie Cię odwiedzę. Nie mam nic przeciwko zostawianiu linka do Twojego bloga w komentarzu, ale i bez tego bez problemu Cię znajdę. :)

@templatesyard