Firmy SEO

Agencje SEO ostatnio są trochę jak robaki po deszczu. Wszędzie. Od jakiegoś czasu pracuje w firmie, która korzysta z tego typu firmy i powiem szczerze, że pierwszym moim krokiem było... wypowiedzenie im umowy. Dlatego też chciałabym przybliżyć czym kierować się przy wyborze agencji, która ma zamiar nas pozycjonować.Przede wszystkim zadajmy sobie pytanie na czym nam najbardziej zależy. Jeśli mamy sklep internetowy to zapewne jest to sprzedaż. Wybierając agencję zapytajcie jakie sklepy prowadzi, poproście o pochwalenie się efektami. Nie wierzcie pięknym obietnicom i zapewnieniom, że oni są inni od wszystkich, a ich plan działania jest przełomowy. Pytajcie, wgłębiając się w temat. Niech nie wystarczy kilka mądrych słów aby Was kupić. W końcu chcecie tej firmie dać nieco zarobić, a sami za to żądacie efektów. 
Pytajcie jakim zapleczem katalogów i stron internetowych, blogów firma dysponuje. Zróbcie poważny reaserch, poproście o wstępne briefy. Wiele firm jeszcze przed zaczęciem współpracy zaproponuje zrobienie wstępnego audytu, który powie Wam w jakim miejscu jesteście na tle konkurencji, ile słów kluczowych dobrze pozycjonuje się w Google. Sprawdźcie z jakich narzędzi korzystają. Jeśli wysyłają Wam to co już wiecie i co potraficie sami sprawdzić - zastanówcie się czy może oby na pewno ich potrzebujecie za takie pieniądze? Postawcie na kogoś, kogo naprawdę potrzebujecie. Są firmy, które specjalizują się stricte w jednej z branż oraz te, które prowadzą cały e-marketing. Sprawdźcie co oferuje firma np. https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/, a co ktoś inny Wam zaproponujcie. A potem wybierzcie tego, który najbardziej Wam odpowiada. Oczekujcie widocznych wyników już po trzech miesiącach współpracy, a jeśli ich nie widzicie - domagajcie się wyjaśnień. W końcu chodzi o sukces i o firmę, z której będziecie zadowoleni. 
4 komentarze:

 1. Faktycznie, ostatnio powstaje cała masa agencji tego typu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś będzie mnie na to stać, teraz każdy o tym pisze a wątpię, żeby każdy z tego korzystał patrząc na wyniki ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie nie stać mnie na takie usługi, może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja szczerze mówiąc nigdy nie myślałam o tym, żeby skorzystać z tych usług :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz znaczy dla mnie bardzo wiele. Dziękuję ♥
Chętnie Cię odwiedzę. Nie mam nic przeciwko zostawianiu linka do Twojego bloga w komentarzu, ale i bez tego bez problemu Cię znajdę. :)

@templatesyard