Inpozycjonowanie - samemu czy to zlecić?

Nie każdy musi być mistrzem pozycjonowania. Nie musisz wiedzieć jak działa SEO, co zrobić by Google lubiło Cię bardziej i dlaczego lepiej użyć takiej frazy, a nie innej. Dobrze jest znać podstawy, ale stopień zaawansowany nie jest obowiązkowy. Od czego są agencje?Jak przebiega praca, gdy powierzymy naszą relacje z  wyszukiwarkami?

Agencja inpozycjonowanie krok po kroku: 

  1. Pierwszym od czego powinna wyjść kompetentna osoba to plan. Brief, czyli określenie strategii, celi oraz budżetu to klucz do sukcesu. Jeśli firma czy dana jednostka nie zaczyna od tego pracy - obawiam się, że może działać chaotycznie, na zasadzie "uda się lub się nie uda".
  2. Wdrażanie strategii, czyli zaczynamy działać. Pamiętajmy, że nie od razu Kraków zbudowano i aby osiągnąć zakładane cele  potrzeba czasami wielu dni, a nawet tygodni pracy.
  3. Kiedy już strategia zaczyna działać należy zacząć na tym zarabiać. W końcu ruch na naszej stronie jest większy, więc nasz stan konta też powinien rosnąć. 
  4. Jeśli firma nie zda raportu z działań, nie wypunktuje co jej się udało, a nad czym można jeszcze popracować - to trochę słabo. Pamiętajmy, że każdy sukces potrzebuje raportu!
  5. I mamy zysk. :) 

Pozycjonowanie przydaje się szczególnie w przypadku sklepów internetowych, platform reklamowych. Dzięki wzrostowi ruchu sprawiamy, że nasze zyski jeszcze bardziej rosną.  Docieramy do większej grupy odbiorców, więcej osób wie o nas. Jeśli ktoś nie dotrze do nas, nie zostawi nam wiadomości, zapytania czy oferty. Dlatego tak ważne jest aby być jak najwyżej w Google. Musimy wspinać się coraz wyżej..

Jak to zrobić?
  • Albo nauczyć się jak stać się przyjacielem Google np. używając odpowiednich fraz, linkując poprawnie czy nie kopiując treści z internetu (np. opisów produktów)...
  • Albo zaufać specjalistom i mieć problem z głowy. W końcu płacisz to wymagasz, mam rację? Pamiętajmy jednak, że tanio nie zawsze znaczy dobrze... :) 
Może macie jakieś pytania, swoje doświadczenia i odczucia w temacie SEO oraz pozycjonowania?

4 komentarze:

Każdy komentarz znaczy dla mnie bardzo wiele. Dziękuję ♥
Chętnie Cię odwiedzę. Nie mam nic przeciwko zostawianiu linka do Twojego bloga w komentarzu, ale i bez tego bez problemu Cię znajdę. :)

@templatesyard