Czy warto poszukać specjalisty od SEO?

Wszyscy rozmawiają o SEO. Coraz to nowe firmy organizują lekcje, konferencje dla blogerów robią o nich wykłady, domy mediowe huczą głośno. Wszędzie słyszymy o słowach kluczowych, a normalny przeglądacz internetu myśli o to tak naprawdę jest i o co w tym chodzi? I dlaczego jest to ważne dla przedsiębiorcy, aby Google go lubiło.
Jeszcze od niedawna wystarczała dobrze stworzona strona www, aby żyć z Google w zgodzie. O czymś takim jak algorytmy słyszeli tylko nieliczni, a pozycjonowanie było całkowicie obcym słowem. Odkąd pojawiła się walka o pozycje w google SEO nabrało znaczenia. SEO, czyli search engine optimization to optymalizacja strony pod względem wyszukiwarek internetowych. W skrócie - róbmy  tak, aby klient wpisując np. kosiarki spalinowe (nie wiem, czemu akurat one mi przyszły do głowy) trafił akurat do naszej firmy i u nas znalazł swój wymarzony model. Ale jak to zrobić, gdy firm oferujących te sprzęty ogrodowe jest mnóstwo, a Google jest bezlitosne? A no właśnie - zadbać o swoją pozycję.


Wykupienie płatnej reklamy w Google i pozycjonowania naszej strony (to te linki na samej górze, obok których pisze reklama) jest często drogie i nieopłacalne z powodu krótkotrwałego efektu. Jak to działa? A no prosto. Płacimy Google za ilość kliknięć w nasz link. Także jeśli kogoś nie lubimy możemy klikać do woli - firma zapłaci. Dzięki optymalizacji SEO nie musimy bawić się w takie rzeczy. Odpowiednie słowa klucz, dobrana grafika, a nawet linki wewnętrzne - te i inne elementy składają się na naszą sympatię od algorytmów. Jeśli je zrozumiemy i zamiast z nimi walczyć, zaczniemy współpracować, te odwdzięczą się naszą firmą wysoko na górze. Klient będzie miał łatwiej trafić.


Brzmi prosto, prawda? Jednak wcale takie nie jest. Przed zastosowaniem odpowiednich kroków często potrzebny jest audyt i sprawdzenie czy nasza strona www już nie ma w sobie zbyt wielu błędów. Możemy to zlecić firmie lub wybrać się na warsztaty, przeczytać specjalistyczną literaturę, posłuchać mądrzejszych od nas.
Wyborów jest wiele, a ten zależy od nas.
W końcu chcemy aby Google nas lubiło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz znaczy dla mnie bardzo wiele. Dziękuję ♥
Chętnie Cię odwiedzę. Nie mam nic przeciwko zostawianiu linka do Twojego bloga w komentarzu, ale i bez tego bez problemu Cię znajdę. :)

@templatesyard