Wyróżnijmy nasz dom! Elewacja nie musi być nudna

Wczoraj przyjaciółka zapytała mnie na jaki kolor pomalujemy dom. Spojrzałam na jeszcze-nic-nie-gotowe, czekoladowy dach i od niechcenia rzuciłam, że na beżowo, bo chyba na szaro nie będzie ładnie. W sumie to nie wiem. Wróciłam do domu, włączyłam internet w poszukiwaniu inspiracji i przepadłam wśród różnorakich pomysłów. 


 Okazuje się, że czekoladowy dach wcale nie oznacza rezygnacji z odcieni szarości. Zwłaszcza, jeśli nasze drzwi czy okna są w podobnym kolorze. Dzięki temu możemy wydobyć piękno, nierezygnując z ulubionego koloru. Kolejna sprawa to dobór dodatków takich jak balustrada na schodach czy chociażby doniczki na niej. Jeśli skupimy się na dwóch, maksymalnie trzech kolorach, to nie wyjdziemy na tym źle.


Jeśli już mowa o dodatkach, to warto pomyśleć o czymś takim jak płytki elewacyjne zewnętrzne. Brzmi obco, nieznajomo? Też zastanawiałam się co to jest. Okazuje się, że te piękne, m.in. dolne wykończenia to nic innego jak właśnie to. Nikt nam nie broni zrobić cały dom właśnie w takim ceglastym charakterze. Zamiast nudnego jednego koloru, wybieramy konkretną cegłę i na niej skupiamy urok. Możemy wybierać spośród płytek, bruków i cegieł.Najbardziej nie lubię, gdy w ofercie brakuje mi jednego - wizualizacji. Nie rozumiem, dlaczego dobra firma nie postara się o oczy klienta i nie pomoże mu wyobrazić sobie jak dany produkt będzie wyglądał. Dlatego ucieszyłam się wchodząc w galerię płytek klinkierowych i widząc te wszystkie rozwiązania. Świetne pomysły nie tylko na wyróżnienie domu, ale także na kamienicę czy firmę.

Ciekawa jestem czy Wam podobają się takie rozwiązania?


Ciekawym rozwiązaniem jest także mała architektura, którą możemy przyozdobić nasz ogród. Te rozwiązania sprawdzą się nie tylko w naszym najbliższym otoczeniu, ale także w firmach i parkach. Coś standardowego, w całkowicie niestandardowym stylu

13 komentarzy:

Każdy komentarz znaczy dla mnie bardzo wiele. Dziękuję ♥
Chętnie Cię odwiedzę. Nie mam nic przeciwko zostawianiu linka do Twojego bloga w komentarzu, ale i bez tego bez problemu Cię znajdę. :)

@templatesyard